
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 80 pF |
| Voltage Rating (DC) | 26 V |
| Tolerance | 30 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Voltage Rating (AC) | 18.4 V |
| Height | 850 µm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Max Voltage Rating (DC) | 26 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Clamping Voltage | 70 V |
| Varistor Voltage | 34.5 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 18.4 V |
| Max Surge Current | 20 A |
| Energy | 50 mJ |
| Max Varistor Voltage | 38 V |
| Min Varistor Voltage | 31 V |
| Surge Energy Rating | 50 mJ |
| Peak Surge Current | 20 A |
Stock: 1224
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25648
Ext.Price$0.25648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25648 | $0.25648 |
| 10 | $0.15730 | $1.57300 |
| 50 | $0.14714 | $7.35700 |
| 100 | $0.13764 | $13.76400 |
| 500 | $0.10857 | $54.28500 |
| 1000 | $0.08139 | $81.39000 |
| 3000 | $0.07209 | $216.27000 |
| 5000 | $0.06386 | $319.30000 |
